Beste Mark,
Fijn dat u naar Groningen komt. Om uw gasbezoek een succes te laten worden, krijgt u van mij wat tips. Gisteren tip 1, vandaag tip 2.
U kent de uitdrukking ‘een slimme meid is op haar toekomst voorbereid’. U bent een slimme vent en u wilt goed voorbereid naar Groningen komen. Dat waardeer ik bijzonder en daarom heb ik speciaal voor u een nieuwe uitdrukking bedacht: ‘een slimme vent is met Groningen bekend’.
Misschien was u al van plan een biertje te gaan drinken met Henk Kamp. Henk weet alles van de cijfertjes en regeltjes en hij is vaak in Groningen geweest. Dus een voor de hand liggende keuze. Toch adviseer ik u: doe het niet, want Henk ligt niet zo goed in Groningen. Hij houdt niet zo van mensen. U wel, u bent een mensenmens.
Daarom is de slimste voorbereiding voor u: bekijk de documentaire De Stille Beving. Daarin ziet u de mensen achter de cijfertjes en de regeltjes. U ziet wat het met ons doet, als onze huizen vernield worden door de gaswinning. Hoe we aan het lijntje gehouden worden door de NAM, net zolang tot het lijntje in ons binnenste knapt. Ook uw collega Lodewijk Asscher komt er trouwens in voor! Kijk en leer ons kennen.
Tip 2
Een slimme vent is met Groningen bekend.
Maandag volgt tip 3, maar eerst gaat u De Stille Beving (online) bekijken.