Na wisselwoningen hebben we in Groningen nu ook kofferwoningen. Dat zijn gemeubileerde woningen waarin gedupeerden van de gaswinning maandenlang moeten wonen. Ondertussen worden hun eigen huizen versterkt. Om er te kunnen wonen, heb je wel een koffer nodig.
Wethouder Usmany van Appingedam is er – als enige – enthousiast over: ‘Mensen hoeven alleen een koffer met kleren en toilettas mee te nemen, ze kunnen er zo in’, prijst ze de woningen aan. Stel u voor, maandenlang wonen in een huis waarin je helemaal niet wilt wonen. En dan niet eens je eigen spulletjes om je heen hebben. Dat is dubbel afzien.
In de kofferwoningen is geen plaats voor huisdieren*. Te klein waarschijnlijk en stel je voor dat de kat op de gemeubileerde bank plast. Daarom stelt wethouder Usmany, dierenvriend die ze is, haar huis beschikbaar voor alle huisdieren van de kofferbewoners.
Maar wat nu als je geen koffer hebt?
* reactie CVW
Wat een ideeen
Meelevende groet,
LikeLike
Het eufemisme heet in Loppersum (officieel!) “logeerwoningen.” Je bedenkt wat.
LikeLike